Двадцять четверта неділя після Зіслання Святого Духа. о. Ярослав Свищук

Я чув, що вся сила вийшла  з Мене

«Чи з Назарету може щось доброго вийти?» –питав Натанаїл при першій зустрічі з Филипом. «Ідіть запитайте, хто Він? – сказав Іван Хреститель, посилаючи своїх учнів до Ісуса. Чи Він Ілля, чи Єремія, чи інший пророк?» І прийшли, і спитали, і переконалися… А святий Петро перший у зачудуванні сказав: «Ти єси Христос, Син Бога живого!» Як дивним воно може видаватися, але як Він сам про Себе сказав – велика сила виходила з Нього. Що це за сила? Це сила Божа! Це сила Єдинородного від Отця, що зійшов з неба на землю, щоб творити чуда тут, на землі, і слушно каже євангеліст Матей: «Ісус обходив усі міста і села, навчаючи в їхніх синагогах, проповідуючи Євангеліє царства та вигоюючи всяку хворобу й недугу» (Мт. 9:35).

Численні чуда та уздоровлення творив Ісус під час свого побуту тут, на землі, а сьогоднішнє святе Євангеліє занотувало два великі чуда: воскресіння дванадцятилітньої дочки і уздоровлення кровоточивої жінки. Ніхто неміг її уздоровити: ні лікарі, ні апостоли, а тільки Ісус, і то лише зіткненням до Його одежі. У тій хвилині сила вийшла з Нього. Що це за сила? А це сила Божого ліку, сила, що лікує, уздоровляє, воскрешає, дає зір фізичний і духовний, звільняє від прокази та паралічу. Це сила, якої еманація діє впродовж віків аж по сьогоднішній час. Ми рівнож торкаємося Його одежі і можемо бути одразу уздоровлені. Нам тільки треба мати стільки віри, як зерно гірчичне, і «все, про що просите, дасться вам», каже Христос.

І пройшовши крізь товпу народу, увійшов разом із Петром, Йоаном та Яковом і родичами дівчинки і взявши її за руку сказав: «Дівчино, пробудися!» І в тій хвилині дівчина встала і дух її повернувся до неї. А ті, що знали її померлою, сміялися з Нього, як каже святе Євангеліє. Чимало є й сьогодні, що сміються з Божої сили і не довіряють їй, але «хто має вуха, хай слухає, а хто має очі, хай бачить!».

Слухаючи сьогоднішнє святе Євангеліє, скріпім нашу віру в Христа, що прийшов на цей світ не тільки, аби творити чуда, але передусім збудити людей з духовного летаргу. Бо Він дійсно Христос, Син Бога живого. Амінь!

 

о. Ярослав Свищук

Ідіть і навчайте всі народи

Львів: Свічадо, 2002.