Двадцять перша неділя після Зіслання Святого Духа. о. Ярослав Свищук

 

Сьогоднішня 21-а Неділя по Зісланні Святого Духа розповідає нам долю Божого слова у Притчі про сіяча і зерно.

Одне зерно впало край дороги, друге – на камінь, третє – між тернину, а четверте на добру, урожайну землю. Край дороги є ті, що слухають Божого слова, але приходить диявол і вириває геть із їхніх сердець це Слово, щоб не вірували і не спаслися.

Ті, що на камені, не мають коріння, тому вірують до часу, а коли приходять спокуси, втрачають віру, вона маліє, а то й зовсім згасає.

Тим зерном, що впало між тернину, є ті, що слухають слово Боже, але клопоти, життєві багатства і розкоші заглушують їх, і вони не дають плоду.

Зерно, що падає на добру землю – це ті люди, що в терпінні, зі щирим серцем його тримають і дають стократні плоди.

Слово Боже, що було в Бога, від віків стало тілом і замешкало між нами. Воно стало основою нашого життя, воно стало світлом для світу, воно стало правдою, воно стало любов’ю. воно вказало нам шлях до земного життя і життя вічного.

Живемо у світі консумеризму, де кожний бажає мати більше, ніж інший, і по багатстві та матеріальних здобутках оцінюється людина.

Синод католицьких владик в Римі заявив, що правдиве християнство мусить виявляти піклування про убогих. Коли Церква утотожнювала себе з багатими, то завжди терпіла переслідування. З історії бачимо, що Російська Православна Церква, яка не дбала про убогих, значною мірою спричинила Жовтневу революцію. Подібне сталося в Мексиці та Іспанії, де Церква, через те що утотожнювала себе з багатими, спричинила революцію в суспільстві з численним кровопролиттям.

Ми часто уподібнюємося до євангельської Марти, що клопочеться про матеріальні речі більше, аніж про духовні. Її сестра Марія, як сам Христос заявив, «вибрала кращу частку, яка не відніметься від неї». Марія, сівши у стіп Ісуса, слухала слово Його. Вона заявила, що хвилина неповторна прийшла до її дому, що саме Боже слово Христос-Спаситель бажав засіяти в її серці це добре зерно. Воно прийнялося тому, що було відверте, горіло любов’ю і було готове прийняти терпіння та йти за Христом.

Боже слово завжди пов’язане з Христом, з терпінням, бо сам Христос сказав: «Хто не візьме свого хреста і не піде вслід за мною, не є достойний мене».

Божа Мати у своїх появах у Люрді, у Фатімі, в Гарібандаль, Межигір’ї та в нашому рідному Грушеві нагадує людству і взиває його до навернення. Людство сьогодні в стані великої гріховності. Тому Божа Мати застерігає, що, якщо люди не навернуться і не будуть іти за Божими заповідями, настануть великі катаклізми: землетруси, атомні війни, вилив океанів тощо. Пречиста Діва Марія дає три поради: молитву на вервиці, піст і милостиню. Ці три середники можуть прискорити навернення людства і зупинити Божу кару.

Живемо в апокаліптичних часах. Правдоподібно, жодне століття не пережило стільки змін і не досвідчило стільки винаходів у різних сферах техніки і медицини, як наше 20-те століття. Ми, українці, завдяки рікам пролитої крови мільйонів наших братів і сестер, діждалися виходу з катакомб нашої Церкви та здобуття нашої державності і самостійності. Усе це сталося завдяки безмежній Божій доброті майже без жодного пострілу. Слушно деякі твердять, що все, що сталося, – це велике Боже чудо. Тому дякуємо Господу Богу за цю велику Божу ласку в наших родинах, церквах, релігійних організаціях та просім про духовну обнову всього нашого народу особливо тепер, коли ми є на грані двох тисячоліть від народження Господа Нашого Ісуса Христа. Амінь!

 

о. Ярослав Свищук

Ідіть і навчайте всі народи

Львів: Свічадо, 2002.