Десята неділя після Зіслання Святого Духа. о. Ярослав Свищук

Непереможна зброя

Як розказують нам четверо євангелістів, Ісус мав часто до діла з людьми, що були опутані злими духами. Про випадки вигнання злих духів читаємо, коли Ісус вигнав легіон злих духів, яких вислав у стадо безрогих, які опісля втопилися в Генезаретському озері. Інший випадок був при уздоровленні паралітика, недуга якого була наслідком його гріховності. Ще інший випадок, коли один молодий хлопчина був звільнений від злого духа і хотів іти за Ісусом, та Христос доручив йому іти до свого села розказати про це іншим, що Бог у своїй доброті зробив йому.

У сьогоднішньому святому Євангелії Христос зробив чудо і звільнив хлопця від злих духів на прохання його батька.

Продовжувати читання Десята неділя після Зіслання Святого Духа. о. Ярослав Свищук

Десята неділя після Зіслання Святого Духа. о. Ярослав Свищук

Сила, яка перемогла світ

На горі Тавор Ісус преобразився в леску світла, щоб утвердити своїх апостолів у вірі. Тими апостолами були Петро, Яків та Йоан. Він вибрав їх тому, що вони мали бути свідками Його терпінь та Його мук. Інші ж апостоли були під горою. Там застав їх заклопотаних, бо вони не змогли уздоровити епілептика, якого привів до них батько хлопчини. Ісус одним дотиком руки уздоровлює його, а на самоті докоряє апостолам за брак віри. Христос поучає їх: «Коли матимете віру, як зерно гірчичне, то скажете цій горі: “Перенесися звідси сюди” – і вона перенесеться» (Мт. 17:20).

Слово «гора» має символічне значення. Воно означає наші життєві труднощі, клопоти, терпіння, нещастя, які роблять наше життя важким та сумним. Продовжувати читання Десята неділя після Зіслання Святого Духа. о. Ярослав Свищук