П’ята неділя після Зіслання Святого Духа. о. Ярослав Свищук

Наш найбільший противник

Святе Євангеліє розказує, що Ісус Христос тільки чотири рази у своєму житті опинився поза межами рідної Палестини. Постійним полем Його спасительної праці була Галилея, а зокрема Назарет, Капернаум і околиці Тиберійського озера. Вперше Христос залишив рідні землі коли свята Родина була змушена втікати з маленьким хлоп’ятком Ісусом до сусіднього Єгипту й там перебула десь біля двох років.

Уже дорослим, як занотовує Євангеліє, Христос пішов з апостолами за Йордан, по воскресінні Лазаря. Зробив Він це тому, щоб ухилитися від ока юдеїв, які бажали вбити Його разом з Лазарем.

Хирстос часом ішов зі своїми апостолами до близької Фінікії, до Десятиграду, чи Кесарії Филипової, щоби зникнути від натовпу і на самоті дещо відпочити.

Сьогоднішня п’ята Неділя по Зісланні Святого Духа розповідає про жахливе поміщення дияволом двох мужчин, що були пострахом цілої околиці Гадарину. Продовжувати читання П’ята неділя після Зіслання Святого Духа. о. Ярослав Свищук

П’ята неділя після Зіслання Святого Духа. о. Ярослав Свищук

Сьогоднішнє святе Євангеліє за Матеєм розповідає нам про дуже цікаву подію – вигнання бісів із двох біснуватих. Коли Христос вийшов із човна і подався у Гадаринську сторону, що лежить на південно-східному узбережжі Генезаретського моря, зустрів біснуватих, що загородили Йому дорогу. Вони були дуже агресивні. «Що нам і Тобі, Сину Божий,» – сказали до Нього. Вони зараз по наближенні Ісуса відчували близьку для них погибель.

Звернім увагу на те, як біснуваті зреагували на саму присутність Христа: «Ти прийшов сюди, щоб нас мучити перед часом». Сама присутність Христа нагнала на них великого страху Продовжувати читання П’ята неділя після Зіслання Святого Духа. о. Ярослав Свищук